Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Cozmin Horea Gușă Versiunea pentru printare

Cozmin Horea GUȘĂ
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.42 BUCURESTI
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004

Political party:
PD-Democratic Party - until feb. 2005
 
independent  - since feb. 2005

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party - until feb. 2005 Leader - until feb. 2005
Member non-attached - since feb. 2005

Standing committees
Committee for Foreign Policy (since mar. 2007)
Committee for Budget, Finance, and, Banks (until mar. 2007)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:9 (in 6 plenary sittings)
Legislative initiatives: 12, din care 4 promulgate legi

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 13 december 2019, 7:31
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro