Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Gheorghe Nețoiu > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Gheorghe NEȚOIU
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 01.08.1959
  • Stare Civilă: necăsătorit, 1 copil

Studii și specializări

  • 1995 - ACADEMIA DE POLIȚIE “Alexandru Ioan Cuza”, FACULTATEA DE POLIȚIE, LICENȚIAT ÎN ȘTIINȚE JURIDICE, SPECIALIZAREA - DREPT.

Activitate profesională

  • 01.01.2005-05.10.2012 - JURIST, SC VINCON DISTRIBUTION SRL

Funcții, activități într-un partid politic

  • 1994-2008 - membru PSD
  • 2003-2008 - vicepresedinte PSD -Ilfov
  • 2010-2012 - vicepresedinte UNPR
  • 15.10.2012- prezent - membru P.P.D.D.

Funcții, activități în organizații internaționale

  • IPA- Asociația internațională
17.12.2012

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 ianuarie 2020, 19:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro