Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Gheorghe Pribeanu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gheorghe PRIBEANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
2. 186/01.04.2004 L185/2004 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.401 din 7 octombrie 2003, pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții respinsa
definitiv
3. 201/22.03.2001   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.133/1999 privind stimularea întreprinzătorilor privați pentru înființarea și dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii. respinsa
definitiv
4. 226/17.03.2003   Propunere legislativă privind vânzarea unor terenuri, proprietate privată a statului sau al unităților administrativ teritoriale, aferente construcțiilor cu destinația de locuințe, din intravilanul localităților rurale și urbane respinsa
definitiv
5. 230/30.04.2002   Propunere legislativă privind vânzarea unor terenuri, domeniul privat al statului sau al unităților administrativ teritoriale, afectate de construcții cu destinația de locuințe, din intravilanul localităților rurale și urbane. respinsa
definitiv
6. 238/19.03.2003   Propunere legislativă pentru completarea O.U.G. nr.150/31.10.2002 privind organizarea și funcționarea sistemului de asigurări sociale de sănătate clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
7. 272/28.04.2004 L269/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.121/2001, pentru suspendarea temporară a tuturor procedurilor referitoare la adopțiile internaționale nr.347/2002 respinsa
definitiv
8. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
9. 310/13.05.2004 L257/2004 Propunere legislativă de completare a art.22 al Legii nr.195/2000 privind constituirea și organizarea clerului militar respinsa
definitiv
10. 425/26.06.2003   Propunere legislativă pentru reorganizarea administrativ-teritorială a unor județe din centrul României respinsa
definitiv
11. 443/26.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.39 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și a celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991, republicată și ale Legii nr.169/1997, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
12. 511/02.09.2003   Propunere legislativă privind modificarea și completarea O.G. nr.1/1992 cu privire la registrele agricole aprobată prin legea nr.68/1991 privind registrele agricole clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
13. 512/02.09.2003   Propunere legislativă cu privire la adoptarea proiectului de lege privind modificarea și completarea Legii nr.92/1992 pentru organizarea judecătorească retrasa
de catre initiator
14. 619/07.10.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.362/2003 privind regimul metalelor prețioase în România respinsa
definitiv
15. 625/09.10.2003   Propunere legislativă privind încheierea de contracte individuale pentru consumurile de apă rece, apă caldă menajeră, căldură și gaz metan din clădiri colective respinsa
definitiv
16. 626/28.11.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.42/1990, republicată. respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 septembrie 2019, 23:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro