Romeo-Marius TRIFU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SIBIU

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în oct. 1999
 
independent  - din oct. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în oct. 1999
Deputat neafiliat - din oct. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (feb. - dec. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru - din feb. 1997 Secretar