Lucian Augustin BOLCAȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare  Lider - până în sep. 2005

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru modificarea și completarea regulamentului ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană