Sotiris FOTOPOLOS
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales la nivel national
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 5 august 2008 - decedat
înlocuit de: Dragoș Gabriel Zisopol

Organizatia minoritatilor nationale:
Uniunea Elenă din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României (din mai 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în aug. 2008 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania - până în aug. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - până în aug. 2008