Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
2000-2004 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > ªtefan Tcaciuc Versiunea pentru printare

ªtefan TCACIUC
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
elected la nivel national
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004
end of the mandate: 27 july 2005 - dead
replaced by: Stefan Buciuta

Organization of the national minorities:
Union of Ukrainians in Romania 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the national minorities - until jul. 2005

Standing committees
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues - Secretary

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Panama - until jul. 2005
 Friendship parliamentary group with Hashemite Kingdom of Jordan - until jul. 2005
 Friendship parliamentary group with Ukraine - until jul. 2005

Parliamentary activity in figures:
Speaches:1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 1 april 2020, 5:27
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro