Adrian SEVERIN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în apr. 1999
 
independent  - din apr. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în apr. 1999 Lider - până în ian. 1997
Deputat neafiliat - din apr. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 1998)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în feb. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - din iun. 1998
 - până în dec. 1998
 membru
  - din mai 2000 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă - din feb. 1997