Miron IGNAT
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales la nivel national
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Chestor
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2007 - feb. 2008 
 feb. - sep. 2007 
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Organizatia minoritatilor nationale:
Comunitatea Rușilor Lipoveni din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia