Andrei-Valentin SAVA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.12

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mai 2012
PSD-Partidul Social Democrat - din mai 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în mai 2012
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mai 2012

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din mar. 2011)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (oct. 2009 - mar. 2011)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în oct. 2009)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (până în mar. 2009)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO (până în iun. 2012) - Vicepreședinte

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Belarus  Președinte