Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-2020 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ana Adriana Săftoiu Versiunea pentru printare

Ana Adriana SĂFTOIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.7
data încetarii mandatului: 1 februarie 2012 - demisie

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în feb. 2012 Vicelider - din feb. 2010
 - până în feb. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ (până în feb. 2012)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Turismului pentru acțiuni de promovare a turismului și a imaginii României

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în feb. 2012 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din mar. 2010
 - până în feb. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - din mar. 2010
 - până în feb. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 10 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 24, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 10
Motiuni: 19

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 3:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro