SZILÁGYI Zsolt
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România  Secretar - din feb. 1998
 - până în sep. 1998
   Secretar - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (mai - oct. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane - din feb. 1997