Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Bogdan Pătrașcu Versiunea pentru printare

Bogdan PĂTRAȘCU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.16 DAMBOVITA
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - aug. 1992 - Secretary
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Japan 

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 15 december 2019, 1:53
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro