Bogdan PĂTRAȘCU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.16 DAMBOVITA
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - aug. 1992 - Secretary
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Japan