Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Cristian Diaconescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Cristian DIACONESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 75/20.02.2006 L334/2006 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și a Societății Române de Televiziune clasata cu prevederi
preluate de
alta initiativa
legislativa
2. 209/16.04.2008 L878/2007 Proiect de Lege privind declararea terenurilor și clădirilor dezafectate, aparținând Ministerului Apărării, ca fiind de utilitate publică, precum și amenajarea acestora ca clădiri de utilitate publică și spații verzi respins
definitiv
3. 230/22.04.2008 L106/2008 Propunere legislativă privind completarea și modificarea OUG 202/2002 privind gospodărirea integrată a zonei costiere cu modificările și completările aduse de Legea 280/2003 retrimis
la comisii
4. 310/02.05.2007 L165/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană respinsa
definitiv
5. 396/23.05.2007 L507/2007 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii orașului Basarabi, județul Constanța, în "Murfatlar" Lege 370/2007
6. 474/12.10.2005   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și a Societății Române de Televiziune retrasa
de catre initiator
7. 494/24.10.2005 L261/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Decretului-lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri respinsa
definitiv
8.   L519/03.09.2008 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.164/2001 privind pensiile militare de stat retrasa
de catre Senat
9. 594/08.10.2008   Propunere legislativă privind cooperarea între Parlament și Guvern în domeniul afacerilor europene clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
10. 709/24.10.2007 L577/2007 Proiect de Lege pentru modificarea Legii tinerilor nr.350/2006 respins
definitiv
11. 828/06.11.2006 L588/2006 Propunere legislativă privind acordarea de sprijin pentru sinistrați respinsa
definitiv
12. 868/10.12.2007 L578/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 146 din 1 aprilie 2002 privind regimul juridic al fundațiilor județene pentru tineret și a municipiului București retrimis
la comisii
13. 883/20.11.2006   Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană procedura legislativa încetata
14. 921/04.12.2006 L657/2006 Proiect de Lege privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni Lege 299/2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 9:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro