Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Dan-Mircea Popescu Versiunea pentru printare

Dan-Mircea POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2004 - Vicepreședinte
 sep. 2003 - feb. 2004 

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (dec. 2003 - sep. 2004)
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (iun. - sep. 2004)
Comisia economică, industrii și servicii (până în dec. 2003) - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - din dec. 2002 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:454 (în 57 sedinte)
din care declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 10, din care 1 promulgata lege
Membru în:13 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 4:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro