Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Tiberiu Toró > Legislative proposals Versiunea pentru printare

TORÓ Tiberiu
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 87/01.03.2004 L239/2004 Propunere legislativa privind Statutul de Autonomie al Tinutului Secuiesc respinsa
definitiv
2. 186/01.04.2004 L185/2004 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.401 din 7 octombrie 2003, pentru modificarea si completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii respinsa
definitiv
3. 199/06.04.2004 L173/2004 Propunere legislativa privind instituirea Zilei nationale a tineretului Lege 425/2004
4. 238/19.03.2003   Propunere legislativa pentru completarea O.U.G. nr.150/31.10.2002 privind organizarea si functionarea sistemului de asigurari sociale de sanatate clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
5. 258/02.04.2003 L387/2003 Propunere legislativa pentru completarea Legii nr.309/2002 privind recunoasterea si acordarea unor drepturi persoanelor care au efectuat stagiul militar in cadrul Directiei Generale a Serviciului Muncii in perioada 1950-1961 Lege 428/2003
6. 392/21.06.2004 L648/2004 Propunere legislativa privind Statutul autonomiei personale a comunitatii maghiare din Romania respinsa
definitiv
7. 393/21.06.2004 L650/2004 Propunere legislativa privind Legea cadru a autonomiei personale a comunitatilor nationale respinsa
definitiv
8. 428/30.06.2004 L339/2004 Propunere legislativa privind regimul juridic al Consiliului Tineretului din Romania respinsa
definitiv
9. 429/30.06.2004 L355/2004 Propunere legislativa "Legea Tineretului" Lege 350/2006

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 7 december 2022, 13:03
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro