Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
motions
speaches
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Gheorghe Dumitrașcu Versiunea pentru printare

Gheorghe DUMITRAȘCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.14 CONSTANTA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Political party:
 
FDSN-Democratic National Salvation Front - until jul. 1993
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania - since jul. 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Standing committees
(since apr. 1994)
(until apr. 1994)

Parliamentary activity in figures:
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 27 november 2022, 10:52
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro