Raj-Alexandru TUNARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.38 TULCEA

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în dec. 2001
 
independent  - din dec. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în dec. 2001
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2002
 - până în sep. 2004
Deputat neafiliat - din sep. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din mai 2001)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în mai 2001)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (sep. 2001 - mar. 2002)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu India 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud