Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Mihai Dorin Drecin Versiunea pentru printare

Mihai Dorin DRECIN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Vicelider - din sep. 1997
 - până în sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în dec. 1997)

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (din dec. 1997)

Comisii speciale
Comisia specială pentru îmbunătățirea propunerii legislative privind sistemul de decorații al României (din apr. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:80 (în 73 sedinte)
din care declaratii politice:33
Propuneri legislative initiate: 3, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 23

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 16:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro