Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
questions et interpellations
motions
discours
vote
declaration de fortune
declaration d'interêts
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Valeriu Tabara > motions Versiunea pentru printare

Valeriu TABARA
Motions dans la legislature 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Guvernul Tăriceanu trebuie să plece 119 deputați și senatori  04-06-2007 respinsă
2. Ministrul Decebal Traian Remeș, groparul agriculturii românești Grupul Parlamentar al Partidului Democrat, deputați independenți  19-06-2007 retrasă de pe ordinea de zi
3. Astăzi, criza în sănătate are nume propriu: Eugen Nicolaescu Grupul Parlamentar al Partidului Democrat, deputați independenți  19-06-2007 respinsă
4. Anulați taxa de primă înmatriculare Grupul Parlamentar al Partidului Democrat - Liberal  11-02-2008 adoptată
5. Populația României va rămâne fără căldură la iarnă. Criza serviciului public de termoficare. 64 deputați PD-L  03-09-2008 respinsă
6. Neșansa învățământului românesc. Guvernarea P.N.L. și Cristian Adomniței au adus educația în pragul colapsului 58 de deputați PD-L  09-09-2008 respinsă
7. Educația rămâne, Guvernul pleacă. 130 deputați și senatori(retrase 2 semnături)  29-10-2008 nu a mai fost dezbătută


Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie vendredi, 5 juin 2020, 10:50
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro