Gheorghe SECARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Vicelider - până în sep. 1997
   Vicelider - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport - Vicepreședinte
Comisia pentru regulament (din dec. 1998)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea propunerilor de modificare și completare a Regulamentului Camerei Deputaților (mai 1997 - noi. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine - din feb. 1997 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din feb. 1997