Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Vasile Dâncu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Vasile DÂNCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 310/02.05.2007 L165/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană respinsa
definitiv
2. 494/03.09.2008 L325/2008 Proiect de Lege privind creșterea producției de cereale prin subvenționarea seminței certificate de grâu și porumb respins
definitiv
3. 502/03.09.2008 L255/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.334/2002 bibliotecilor respinsa
definitiv
4. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea poliției politice comuniste respinsa
definitiv
5. 883/20.11.2006   Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană procedura legislativa încetata
6. 921/04.12.2006 L657/2006 Proiect de Lege privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni Lege 299/2007
7.   BP414/08.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 iunie 2020, 9:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro