Gheorghe TODUȚ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 SATU-MARE
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1994 - Secretar
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
PL'93-Partidul Liberal - 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Liberal 1993 si al Partidului Aliantei Civice 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din sep. 1994) - Secretar (din feb. 1996)

Comisii speciale
Comisia specială pentru avizarea proiectului de lege privind cadastrul general și publicitatea imobiliară