Bogdan Nicolae NICULESCU DUVĂZ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.38 TULCEA
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2005
 - până în feb. 2006
   Purtător de cuvânt - din feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii permanente comune
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (până în dec. 2006)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză