Oana-Silvia VLĂDUCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2019
Deputați neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO România - din mai 2019 Vicelider - din sep. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru