Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2016-2020 (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
voting records
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Árpád-Francisc Márton > Legislative proposals Versiunea pentru printare

MÁRTON Árpád-Francisc
Legislative proposals initiated in legislature 2004-2008

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului Lege 35/2008
2.   L167/11.05.2005 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.3/2000 privind organizarea si desfasurarea referendumului, modificata prin OUG nr.92/2003 aprobata prin Legea nr. 550/2003 si Legea nr.551/2003 retrasa
de catre initiator
3. 239/15.06.2005 L516/2005 Propunere legislativa privind infiintarea comunei Estelnic, judetul Covasna, prin reorganizarea comunei Poian Lege 386/2005
4. 264/23.04.2007 L452/2007 Propunere legislativa privind personalul Curtii Constitutionale respinsa
definitiv
5. 350/17.06.2008 L558/2008 Propunere legislativa privind organizarea invatamantului teologic superior de cult islamic procedura legislativa încetata
6. 404/28.05.2007 L136/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.7/2006 privind statutul functionarului public parlamentar Lege 221/2007
7. 452/23.06.2008 L231/2008 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.578/2004 privind acordarea unui ajutor lunar pentru sotul supravietuitor respinsa
definitiv
8. 557/28.11.2005 L422/2005 Proiect de Lege privind regulile de sanatate publica la folosirea ciupercilor comestibile din flora spontana Lege 30/2006
9. 624/08.10.2008 L559/2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comertului si a Legii camerelor de comert din Romania nr.335/2007 respinsa
definitiv
10. 649/02.10.2007 L442/2007 Propunere legislativa pentru modificarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.63/2006 pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.195/2002 privind circulatia pe drumurile publice respinsa
definitiv
11. 721/09.10.2006 L874/2006 Propunere legislativa privind modificarea Legii 504/11 iulie 2002, Legea audio-vizualului respinsa
definitiv
12. 778/25.10.2006 L966/2006 Propunere legislativa pentru completarea art.44 si 49 din Legea nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 148/2007
13. 904/22.11.2006 L878/2006 Propunere legislativa pentru alegerea reprezentantilor Romaniei in Parlamentul European Lege 33/2007
14. BP702/27.10.2005 B716/01.11.2005 Propunere legislativa privind organizarea si desfasurarea alegerilor pentru Parlamentul European clasata cu prevederi
preluate de
alta initiativa
legislativa
15. BP232/21.03.2007 L445/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii 404/2003 pentru aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.107/2002 privind infiintarea Administratiei Nationale "Apele Romane" retrasa
de catre initiator
16. BP881/14.10.2008 B573/05.11.2008 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.315/2004 privind dezvoltarea regionala in Romania cu modificarile si completarile ulterioare la Senat

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 18 april 2021, 3:04
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro