Adrian George SCUTARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 19 decembrie 2014 - demisie - HCD nr.67/2014

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2014 Vicelider - din sep. 2013
 - până în oct. 2013
   Lider - din oct. 2013
 - până în dec. 2014

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională - Vicepreședinte (până în oct. 2013)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în dec. 2014 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia - până în dec. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - până în dec. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în dec. 2014