Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Mădălin-Ștefan Voicu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Mădălin-Ștefan VOICU
Legislative proposals initiated in legislature 1996-2000

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 37/10.02.1998   Propunere legislativa privind modificarea Legii 15/1994 privind amortizarea capitalului imobilizat in active corporale si necorporale. respinsa
definitiv
2. 38/10.02.1998 L112/1998 Propunere legislativa privind juramantul de credinta fata de tara si popor al senatorilor si deputatilor din Parlamentul Romaniei. Lege 8/2002
3. 106/07.03.2000   Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale, republicata. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
4. 152/08.06.1998   Propunere legislativa pentru modificarea Legii fondului funciar cu nr.18/1991. respinsa
definitiv
5. 336/29.10.1997   Propunere legislativa privind acordarea unor drepturi compensatorii cetatenilor romani persecutati sau deportati in perioada septembrie 1940-6 martie 1945 pe considerente etnice. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
6. 516/20.12.1999   Propunere legislativa privind completarea Legii nr. 68/1992 privind alegerea Camerei Deputatilor si a Senatului. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 3 february 2023, 16:05
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro