Monica-Mihaela ȘTIRBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 29 iunie 2005
înlocuieste pe: Octavian-Claudiu Radu
data încetarii mandatului: 6 februarie 2007 - demisie - HCD nr.2/2007
înlocuit de: Gabriel Plăiașu

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din dec. 2006)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor - Secretar (din sep. 2005)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (dec. 2005 - dec. 2006)