Ștefan BUCIUTA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales la nivel national
data validarii: 13 septembrie 2005 - HCD nr.28/2005
înlocuieste pe: Ștefan Tcaciuc

Organizatia minoritatilor nationale:
Uniunea Ucrainenilor din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din sep. 2005) - Secretar (din oct. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - din dec. 2005
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama - din dec. 2005
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din dec. 2005