Mihai STĂNIȘOARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.27 MEHEDINȚI, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 29 aprilie 2015 - demisie - HCD nr.38/2015

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în mar. 2013
PNL-Partidul Național Liberal - din mar. 2013
 - până în iul. 2014
 
independent  - din iul. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în mar. 2013 Lider
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 2013
 - până în iul. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în apr. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (până în apr. 2013) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - până în apr. 2015