Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Ion ªtefan Versiunea pentru printare

Ion ªTEFAN
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.9 BRAILA
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 4 may 1992 - resignation - HCD nr.26/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Agriculture, Forestry, Food Industry and Specific Services

Standing committees - joint
Committee for Defence and Public Order

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with French Republic - National Assembly - until may 1992
 Friendship parliamentary group with U.S.S.R. - until may 1992
 Friendship parliamentary group with Mongolia - until may 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until may 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 9 december 2019, 20:25
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro