Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Teodor Gavrilaº Versiunea pentru printare

Teodor GAVRILAª
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

DEPUTY
Constituency no.31 SATU-MARE
start of the mandate: 23 february 1998
replaces: Radu Budeanu

Political party:
 
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group Social Democrat Union - Democratic Party 

Standing committees
Committee for Labour and Social Protection (since jun. 1998) - Secretary (since sep. 1998)
Committee for Legal Matters, Discipline, and Immunities (mar. - jun. 1998)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:3 (in 2 plenary sittings)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 27 january 2020, 8:31
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro