Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
1996-2000 (dep.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Dorel Jurcan Versiunea pentru printare

Dorel JURCAN
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

DEPUTY
Constituency no.39 VALCEA
start of the mandate: 1 november 1999
replaces: George-Iulian Stancov

Political party:
 
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group Social Democrat Union - Democratic Party 

Standing committees
Committee for Public Administration Territorial Planning (since feb. 2000)
Committee for Legal Matters, Discipline, and Immunities (nov. 1999 - feb. 2000)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 27 january 2020, 8:27
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro