Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Florea Danciu Versiunea pentru printare

Florea DANCIU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.8 BRASOV
start of the mandate: 15 december 1994
replaces: Mircea Musat

Political party:
 
PRM-Great Romania Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Great Romania Party 

Standing committees
Committee for Human Rights, Cults and National Minorities Issues (since mar. 1995)

Special committees
(since feb. 1995)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 30 november 2020, 9:16
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro