Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Mihai Leca Versiunea pentru printare

Mihai LECA
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

DEPUTY
Constituency no.14 CONSTANTA
start of the mandate: 28 june 2000
replaces: Radu Stefan Mazare

Political party:
 
PD-Democratic Party - until oct. 2000
 
independent 

Parliamentary group:
Parliamentary group Social Democrat Union - Democratic Party - since jun. 2000
 - until oct. 2000
Parliamentary group of the National Liberal Party - since oct. 2000

Standing committees
Committee for Public Administration Territorial Planning (since jun. 2000)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 29 january 2020, 22:26
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro