Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Marius-Mihail Tudor Versiunea pentru printare

Marius-Mihail TUDOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TIMIȘ
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 9 aprilie 1992 - demisie - HCD nr.19/1992

Formatiunea politica:
 
PER-Partidul Ecologist Român 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar ecologist și social-democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru industrie și servicii
Comisia pentru administrație centrală și locală, amenajarea teritoriului și urbanism

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 2 aprilie 2020, 0:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro