Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Vasile Blaga Versiunea pentru printare

Vasile BLAGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 14 februarie 1992 - demisie - HCD nr.7/1992
înlocuit de: Gavril Cheregi

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente comune
Comisia pentru apărare și asigurarea ordinii publice

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în feb. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în feb. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 10:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro