Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Elena Ehling Versiunea pentru printare

Elena EHLING
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.27 MEHEDINTI
start of the mandate: 13 august 2008
replaces: Marius Balu

Political party:
PDL-Democratic Liberal Party - until sep. 2008
 
independent  - since sep. 2008

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat-Liberal Party - since aug. 2008
 - until sep. 2008
Parliamentary group of the Social Democrat Party - since sep. 2008

Standing committees
Committee for Foreign Policy (since sep. 2008)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:5 (in 5 plenary sittings)
Political declarations:3
Motions: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 8 december 2019, 12:59
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro