Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Teodor-Mircea Vaida Versiunea pentru printare

Teodor-Mircea VAIDA
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.13 CLUJ
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 5 march 1992 - resignation - HCD nr.10/1992
replaced by: Tiberius Caileanu

Political party:
 
PNL-National Liberal Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Liberal Party 

Standing committees
Committee for Budget and Finance
Committee for Industry and Services

Special committees
- Vice-Chairperson

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Japan - until mar. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 17 february 2020, 2:53
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro