Puiu HAȘOTTI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Lider - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997
 - până în oct. 1998
 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - din oct. 1998