George Crin Laurențiu ANTONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR - Presedintele Senatului - din iul. 2012
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Președinte - din iul. 2012
 feb. - sep. 2009 - Vicepreședinte
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului (până în iun. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din mar. 2010