Gheorghe ALBU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2004 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2004 - Secretar
 sep. 2003 - feb. 2004 - Chestor
 feb. - sep. 2003 

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (până în feb. 2003)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt