Vasile-Mircea CAZACU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal - până în feb. 1999
 
independent  - din feb. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în feb. 1999
Deputat neafiliat - din feb. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din apr. 1998)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (mar. - apr. 1998)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în mar. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu India - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din feb. 1997