Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
1990-1992 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Senate > Văsălie Moiș Versiunea pentru printare

Văsălie MOIȘ
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

SENATOR
Constituency no.31 SATU-MARE
start of the mandate: 18 june 1990

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - oct. 1992 - Vice-Chairman
 feb. - aug. 1992 
 jun. 1990 - feb. 1992 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Other commisions
Validation Committee

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Japan 
 Friendship parliamentary group with State of Israel 
 Friendship parliamentary group with Hungary 

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 5 december 2020, 20:49
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro