Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Constantin Drumen Versiunea pentru printare

Constantin DRUMEN
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

DEPUTY
Constituency no.20 GORJ

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party - until mar. 1999
 
independent  - since mar. 1999

Parliamentary group:
Parliamentary group National Peasant Christian and Democratic Party Civic-Ecologist - until mar. 1999
Member non-attached - since mar. 1999

Standing committees
Committee for Industries and Services

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Grand Duchy of Luxembourg - since nov. 1997
 Friendship parliamentary group with Republic of Indonezia - since feb. 1997 Secretary

Parliamentary activity in figures:
Speaches:4 (in 4 plenary sittings)
Legislative initiatives: 1
Questions & Interpellations: 2

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 31 may 2020, 11:19
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro