Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Marinel Burduja Versiunea pentru printare

Marinel BURDUJA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.28 NEAMȚ
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 10 octombrie 1991 - demisie - HCD nr.19/1991

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente comune
Comisia pentru politică externă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în oct. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în oct. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în oct. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în oct. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în oct. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în oct. 1991

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 5:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro