Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Mircea Bucur > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mircea BUCUR
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
2. 201/10.03.2003 L257/2003 Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Săliște, județul Sibiu Lege 336/2003
3. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
4. 381/09.06.2003   Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Orlat, județul Sibiu respinsa
definitiv
5. 398/16.06.2003   Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Miercurea Sibiului, județul Sibiu respinsa
definitiv
6. 426/26.06.2003   Propunere legislativă privind declararea satului Boița în comună prin reorganizarea orașului Tălmaciu din Sibiu, județul Sibiu respinsa
definitiv
7. 434/30.06.2004 L435/2004 Propunere legislativă privind rebilitarea funcțională a clădirilor de locuințe respinsa
definitiv
8. 451/30.06.2003   Propunere legislativă pentru modificarea si completarea Legii concurenței nr.21/1996 respinsa
definitiv
9. 626/28.11.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.42/1990, republicată. respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro