Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Paul Ichim Versiunea pentru printare

Paul ICHIM
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI, colegiul uninominal nr.3

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (oct. 2009 - sep. 2010)
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - din mar. 2010 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:32 (în 26 sedinte)
din care declaratii politice:12 (din care 6 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 49, din care 7 promulgate legi
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 5:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro